Ohutusõppus Rapla ÄKK pakkus head praktikat üle Eesti


20.mail toimus Raplas üleriigiline ohutusõppus Rapla ÄKK, milles osalesid 9 maakonna võistkonnad. Raplamaale tulid  Tartu-, Jõgeva-, Põlva-, Lääne-Viru-, Viljandi-, Harju-, Hiiu- Järva- ja Läänemaa esindused.

Raplamaal on sellist formaati, mis on analoogne „Kaitse end ja aita teist“ (KEAT) õppusega, praktiseeritud  haridustöötajatele kaks aastat.  Siseministeeriumi ettepanekul ja rahastusel tutvustati seda seekord  teistele maakondadele läbi eheda praktika, et  meetod leviks üle Eesti. Rapla ÄKK on võtnud eeskuju omakorda  Pärnumaalt, Kilingi-Nõmme Öö-Marult.

Rapla ÄKK annab võimaluse end proovile panna ohtlikult realistlikes olukordades – äkkrünnak koolis, bussiõnnetus lastega, ohtlikud asjad ja märgid lapse kotis, õnnetusjuhtum tööõpetusklassis ja mitmed teised situatsioonid, kus tuleb tegutseda.

Ohutusõppus toimus Rapla Kesklinna Kooli ümbruses ja sees algusega kell 14.30. Kui tavapäraselt sügiseti jääb ära võistlusmoment ja rõhk on peamiselt õppimisel, siis üleriigiline ÄKK toimus võistlusena, sest meeskondades on oma ala professionaalid. Võistluse võitis Lääne-Virumaa meeskond eesotsas Rakvere valla vallavanema Maido Nõlvakuga. Teiseks tuid naabrid Järvamaalt ja kolmandaks Tartumaa võistkond nr 2.

Külalised jäid kogu päevaga väga rahule ja juba planeeritakse analoogset õppust oma maakondades. Nii toimbu Lääne-Virumaal ÄKK juba 25. augustil.

Rapla ÄKK koostööpartnerid on Päästeamet, Politsei- ja Piirivalveamet, Transpordiamet, Kaitseliit, Naiskodukaitse, Ohvriabi ja  Eesti Punane Rist. Ohutusõppuse korraldavad Raplamaa Omavalitsuste Liit ja MTÜ Raplatervis. Uus põnev punkt oli meediapunkt, mille viis läbi Iiris Saluri.

Rapla ÄKK on maakonna turvalisuse tegevuskava osa. Raplamaa õpetajatele toimub kolmas ÄKK juba sügisel.

Info:
Ülle Laasner
turvalisuse ja rahvatervise spetsialist
Raplamaa Omavalitsuste Liit
5284090