Maakonna 2022. a laulu- ja tantsupidu “Jutud jõe ääres” 28. mail Rapla Tammemäel

Pidu algab 28. mail kl 16.00 rongkäiguga Raplas, Hariduse tänavalt ja suundub Tammemäele.

Informatsioon FBs

Raplamaa laulu- ja tantsupeo toimumist toetavad Raplamaa Omavalitsuste Liit, Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri sihtkapital ja Raplamaa Ekspertgrupp, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Raplamaa Omavalitsuste Arengufond, Rapla Kultuurikeskus, COOP, Kaitseliit, Rapla Vesi AS, MTÜ Raplamaa Tuletõrjekapital, Mamma ning Rapla Leader (toetatud Leaderi ühisprojektist „Kindel käeulatus”).

Peo idee autor:
Sille Valinu

Muusikalised juhid :
Thea Paluoja  (koorid)
Vahur Soonberg (saateorkester)

Rahvatantsujuhid :
Helen Reimand
Age Tekku (assistent)
Mari-Liis Tali (assistent)

Võimlejad :
Kadi Saks

Flöödid: Angela Katkosilt
Viiuldajad: Tekla Tappo
Väikekandled: Margit Kuhi
Lõõtspill: Eve Burmeister
Puhkpill: Aigar Kostabi
Rahvapill: Aivar Arak

Stsenaarium: Mari Tammar ja Valter Uusberg

Lavastaja: Valter Uusberg

Korralduslik toimkond:
Age Rebel, Triinu Ülemaante, Age Tekku

* Tantsijatele teadmiseks, tantsijate laager toimub 13. -15. mai Rapla Sadolini Spordihoones. Täpsem ajakava on koostamisel.

REPERTUAAR

RAHVATANTSUD

Lasteaed

“Kalakesed” 
Helen Reimand
Õppevideo 1; Õppevideo 2; Õppevideo 3; Õppevideo 4; kirjeldus ja muusika

 

1.-4. klass

“Oravakesed”
Liina Eero
video; kirjeldus ja muusika

“Viisu lugu”
Helena Mariana Reimann
video; kirjeldus ja muusika

5.-8. klass

“Tursapolka”
Maido Saar
video; kirjeldus ja muusika

“Põhjarahvaks jääme”
Helena-Mariana Reimann
video; kirjeldus ja muusika

“Külapoisi leivakott”
Ene Jakobson
video; kirjeldus ja muusika

 

9. klass + C

“Tulitilgad”
Helena-Mariana Reimann
video; kirjeldus ja muusika

“Tuli meie õue peale”
Andre Laine
video1, video2; video3; kirjeldus ja muusika

Neiud

“Pääsukesed”
Elo Unt
videokirjeldus ja muusika

Naisrühmad N1

“Upa-Upa upukene”
Ulla-Helin Mengel
videokirjeldus ja muusika

„Naine, sa keeruta“
Astrid Väizene
video; kirjeldus ja muusika

Naisrühmad N2

“Leemekulbiliigutajad”
Kätrin Järvis
video; kirjeldus ja muusika

 

Segarühmade mehed

„Meeste meri“
Elo Unt
video; kirjeldusparandused ja täpsustused

Segarühmad 

S2 ja S3

“Kalamees”
Aveli Asber
video; kirjeldus ja muusika

“Isa labajalg”
Helen Reimand
video; kirjeldus ja muusika

S4

“Kehtna jakk”
Helen Reimand
video; kirjeldus ja muusika (kirjeldus koostamisel)

„Holsta valss“
video, kirjeldus ja muusika

VÕIMLEJAD

„Hingepuhtuse laegas“

videokirjeldus ja muusika

„Aeg rännata“

Video1video 2kirjeldus ja muusika

 „Kellakägu“

kirjeldus ja muusika

„Käes on õhtu“

kirjeldus ja muusika

 „Lähme tuttu“

kirjeldus