Braslav

Brasłaŭ (transkribeerituna Braslav, poola keeles Brasław, leedu keeles Breslauja) on linn Valgevenes Viciebski oblastis, Brasłaŭ rajooni halduskeskus.

Linna ümber asub Brasłaŭ järvestik. Linn asub järvestiku suurima, Dryviaty järve põhjakaldal.

Linn on nime saanud Połacki vürsti Brjatšislav I Izjaslavitši järgi.

Arheoloogiliste väljakaevamiste põhjal asus IX sajandil linna kohal latgalite ja krivitšite asula. Połacki vürstiriik püstitas sinna XI sajandil piirikindluse. 1065. aastal ründasid seda leedulased. Brasłaŭ on kuulunud suurvürstidele Gediminasele ja Jaunutisele. Aastal 1500 sai linnaõigused. 1794. aastal kaotas ajutiselt tulekahju tõttu oma tähtsuse. Aastal 1795 sattus linn kolmandal Poola jagamisel Venemaa keisririigi koosseisu. Linnast sai ajutiselt 19. sajandini alev. 1920. aastal hõivasid Brasłaŭ linna poolakad ja 1939. aastani oli see Poola Vilniuse vojevoodkonna Brasłaŭ maakonna keskus. Kui Brasłaŭ 1939. aastal Valgevene NSV koosseisu sattus, sai linnast rajoonikeskus. (rajooni kohta ei ole Vikipeedias artiklit loodud)

(allikas: Vikipeedia)

18. aprillil 2012 allkirjastasid Raplamaa Omavalitsuste Liit ja Valgevene Vabariigi Braslavi Rajooni Täitevkomitee sõprusuhete ja koostöö lepingu.