Raplamaa koolisportlaste tunnustamine

Raplamaa Spordiliidu ja Omavalitsuste Liidu korraldamisel toimub 11. detsembril Rapla Vesiroosi Kooli aulas Raplamaa parimate koolisportlaste pidulik vastuvõtt.

Raplamaal on  parimaid sportlasi välja selgitatud 57. aastat, alates 1961. aastast. Algselt puudutas see ainult täiskasvanud sportlaseid, aga alates 1996. aastast hakati tunnustama ka parimaid koolisportlasi. Seda on järjepidevalt tehtud 22 aastat.

Sellel aastal on vastuvõtule kutsutud 215 koolinoort ja 62 treenerit/õpetajat, 11 maakonna koolist ja 22 spordialalt, 33 koondislast 4 spordialalt ja 29 võistkonda, kes on  saavutanud auhinnalisi kohti Balti Liigas, Eesti noorte meistrivõistlustel ja Eesti Koolispordi Liidu võistlustel.

Lisaks on palutud vastuvõtule 2017/2018 õppeaastal aktiivsemalt maakonna koolispordi võistlustel osalenud ja võitnud koolide kehalise kasvatuse õpetajad ja direktorid.

Kõige enam kutsutud õpilasi, kokku 68, on sellel aastal Kohila Gümnaasiumist.

Maailma noorte meistrivõistlustel on võistelnud Mattias Reinaas (veemotosport), Tanel Täheväli (ujumine), Kris Taimr (kabe) ja Sandra Plamus (maadlus).

Euroopa  noorte  ja täiskasvanute meistrivõistlustel ning maailma-, põhjamaade- ja Baltimaade karikavõistlustel on võistelnud 19 koolinoort, 11 spordialal.

Meie koolinoored on saanud osaleda võistlustel, mis lisaks Eestile on toimunud Baltimaades, Valgevenes, Soomes, Norras, Ungaris, Prantsusmaal, Türgis, Itaalias, Slovakkias, Kreekas, Portugalis, Iirimaal ja Belgias.