Uudised

Toimus Raplamaa parimate koolilõpetajate vastuvõtt

17.06.2024

Raplamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Tanel Viks tervitas Raplamaa tublisid koolilõpetajaid 14. juunil Rapla Kultuurikeskuses toimunud vastuvõtul. Vastuvõtule olid kutsutud kõik medaliga lõpetanud gümnasistid ja põhikooli kiitusega lõpetajad koos vanematega. Tänavu lõpetas Raplamaal gümnaasiumi kuldmedaliga 7 ja hõbemedaliga 9 noort. Kokku oli vastuvõtule kutsutud 52 silmapaistvat koolilõpetajat.

Loe edasi

Maakaitsepäev Märjamaal

10.06.2024
23. juunil toimub Märjamaal Maakaitsepäev.
KAVA
Kell 12.45
  • Maakaitsepäeva avamine
  • Kaitseliidu näidislahing
  • Päästeameti demo
  • Näitused, töötoad, sõdurisupp
Loe edasi

Eestis on kanda kinnitamas uued sõeluuringud

10.06.2024

Eestis tegeletakse järjepidevalt uute sõeluuringute väljatöötamise ja kasutuselevõtmisega.  Sel aastal lisandus uus sõeluuring vastsündinutele. Samuti on katsetamisel kopsuvähi ja eesnäärmevähi sõeluuringud ning ette valmistatakse geeniandmeid arvestavat personaalset rinnavähi sõeluuringut.

Loe edasi

Raplamaa laulu-ja tantsupidu „Rõõm elust endast“ toimub juba sel laupäeval

04.06.2024

Raplamaa laulu- ja tantsupidu „Rõõm elust endast“ toimub laupäeval, 8. juunil Raplas Tammemäel. Rongkäik algab kell 16.00 Hariduse tänavalt ning pidu algab kui kõik kollektiivid on Tammemäele jõudnud. Selleaastane pidu tõotab tulla erakordne, tuues kokku 2110 esinejat, kellest 1499 on lapsed. Peole on kaasatud kõik kollektiivid olenemata osalejate arvust, pakkudes kõigile võimalust saada osa tõelisest kogukonna sündmusest. Pidu on kõigile tasuta.

Samas on kõigil soovijatel võimalik ka toetada laulu- ja tantsupeo läbiviimist soetades peoplatsil infotelgist endale sularaha eest 5- või 10-eurone toetajapilet.

Loe edasi

Millised on Thea Paluoja mõtted vahetult enne Raplamaa laulu-ja tantsupidu?

28.05.2024

Alati energiline Thea Paluoja

Juba 8. juunil toimub Raplamaa laulu- ja tantsupidu “Rõõm elust endast”.  Laulupeo üld- ja kunstiline juht Thea Paluoja jagab oma mõtteid ning räägib peo ettevalmistusprotsessist.

Olen selleaastase Raplamaa Laulu- ja Tantsupeo “Rõõm elust endast” laulupeo üldjuht (kunstiline juht).
Olen sellesse rolli meie maakonnapidude juures sattunud mitmed viimased peod. Põhjus ehk vast see, et töötan igapäevaselt kõikide kooriliikidega. Lisaks veel ka eelkooliealiste koor.
Nendega me veel laulupeol ei osale. Samuti on üks minu suurimaid harrastusi lauluseadete tegemine ja kuna raha on teadaolevalt väga vähe, siis väljast neid sisse osta ei lase meie rahakott.

Loe edasi

22. mail toimus Rapla Kultuurikeskuses Raplamaa koolide parimate ainetundjate vastuvõtt

28.05.2024

22. mail Rapla Kultuurikeskuses toimunud Raplamaa koolide parimate ainetundjate vastuvõtul sai kokkuvõtteid teha õppeaasta jooksul toimunud olümpiaadidest ja õpilasvõistlustest. Tublisid olümpiaadidel ja õpilasvõistlustel osalejaid oli seekord 138 ja õpetajaid, kes neid juhendasid 90. Kõik parimad ainetundjad said tunnustuseks tänukirja ja spetsiaalse kujundusega meene ning õpetajad lille. AHHAA teatusteater andis etenduse „Avasta valgus“, mis tekitas publikus elevust, aga andis ka teadmisi juurde. Lõpuks said kõik maiustada kringliga.

Loe edasi