Uudised

Algab regionaalmaasikate noppimine – pane teele oma lemmik

23.01.2020

Rahandusministeerium ootab alates 22. jaanuarist kuni 19. veebruarini kandidaate iga-aastasele regionaalauhindade konkursile. Parimatele kohalike algatuste eestvedajatele annavad traditsioonilise Regionaalmaasika auhinna üle peaminister ja riigihalduse minister.

Loe edasi

Tervise Arengu Instituut kutsub suitsetajaid tegema uuel aastal Sigarexitit

02.01.2020

TAI kutsub suitsetajaid alustama uuest aastast tubakavaba elu ja tegema koos teiste suitsetajatega Sigarexiti. Loobumiskampaania avapauk on 1. jaanuaril. Väljakutse tubakast loobumiseks on vastu võtnud ka lauljatar Maian Lomp ja saatejuht Robert Rool.

“Kutsume valmistuma tubakavabaks eluks juba täna ja alustama ettevalmistusperioodi liitudes Facebooki Sigarexiti grupiga. Koos teistega on lihtsam loobuda, jagades üksteistega oma raskusi ja pakkudes tuge. Olen proovinud tubakatoodetest ka varem loobuda, kuid pole eri põhjustel seda suutnud. Loodan, et kui tean, et minuga koos on mitmeid, kes seda üritavad, siis on mul suurem motivatsioon ning õnnestun!“ selgitas Maian, miks otsustas väljakutse vastu võtta. Robert ütles, et tema on otsustanud suitsetamise lõpetada. Kõiki teisi loobujaid julgustab ta üleskutsega „Isegi kui peaksid esimese korraga ebaõnnestuma, siis proovi uuesti! Ärme loobu loobumast!“

Loe edasi

Raplamaa Omavalitsuste Liit ootab tunnustamisettepanekuid kuni 15.01.2020

16.12.2019

Raplamaa Omavalitsuste Liit kutsub maakonna elanikke, asutusi ja organisatsioone üles esitama kandidaate, keda tunnustada Raplamaa kõrgeimate autasudega.

Rapla maakonna tippauhind RAPLA REDEL koos rahalise preemiaga ja Rapla maakonna kuldne vapimärk antakse inimesele, kellel on pikaajalisi silmapaistvaid teeneid maakonna arendamisel ja/või esindamisel kultuuri, spordi, hariduse, ettevõtluse või muus valdkonnas.

Rapla maakonna hõbedane vapimärk antakse inimesele, kes silmapaistva töö ja tegevusega on kaasa aidanud Rapla maakonna arengule, samuti muude saavutuste eest, mis on toonud au ja tunnustust maakonnale või isikutele, kes on silma paistnud mingi konkreetse, maakonna jaoks olulise saavutusega lühemal perioodil.

Loe edasi

Raplamaa mainekujunduse ja kohaturunduse konverents

09.12.2019

10. detsembril 2019 toimus Rapla riigimaja suures saalis Raplamaa mainekujunduse ja kohaturunduse konverents “Salajutte Raplamaalt”. Otsiti vastust sellele, miks Raplamaast eriti midagi ei teata ja ka sellele, mis on see, mida meist võiks teada.

Loe edasi

Alates 08.12.2019 muutuvad Raplamaa avalike liinide sõiduplaanid seoses Elroni rongide uue sõiduplaaniga

02.12.2019

Seoses Elroni rongide uue sõiduplaaniga muudetakse alates 08.12.2019 järgmiste Raplamaa avalike bussiliinide  sõiduplaane: 1, 3, 6, 7, 7A, 9A, 10, 11, 12, 14, 14A, 15, 16, 17, 20, 20k ja 22. Sõiduplaanid on nähtavad www.peatus.ee alates 29.11.2019. Muudatuste paremaks mõistmiseks soovitame kasutada www.peatus.ee REISIPLANEERIJAT, kuhu on võimalik sisestada Teid huvitava sõidu alg- ja lõpp-peatus ning kuupäev. 

Loe edasi

Pressiteade: Uimastiennetusnädal Raplamaal

25.11.2019


Raplamaa uimastiennetusnõukogu korraldab 25.-29.11.2019.a. maakonnas uimastiennetusnädala, kus on sihtrühmadeks III kooliste ja gümnaasiumi õpilased. Peateemaks on kõige kasutatavam narkootikum – kanep.

Uimastiennetusnädalat tähistati viimati aastal 2009 ehk kümme aastat tagasi. Vahepeal ei ole olnud eriti just nakoteema prioriteetide hulgas kogu riigis. Mis tegelikult toimub, millised on suhtumised, mida teha ja kust abi saada on need küsimused, millele peame täna vastama.

Loe edasi

Uus Raplamaa arengustrateegia tegevuskava valmis

25.11.2019

Raplamaa Omavalitsuste Liit annab teada, et on valminud on uus Raplamaa arengustrateegia tegevuskava. Tegevuskava on taas koostatud neljaks aastaks – seekord siis aastateks 2020-2023.

Raplamaa Omavalitsuste Liidu Täiskogu võttis tegevuskava vastu 22.11.2019 oma otsusega nr 53. Täna suunati tegevuskava eelnõu arutamiseks ja heakskiitmiseks kõigile maakonna vallavolikogudele. Eeldatavasti saab tegevuskava heakskiidu jaanuaris 2020.

Eelnõu on esialgu väljas ROL-i kodulehel vähemasti 25. novembrist kuni 9. detsembrini.

Loe edasi

Tervisekonverentsil tunnustasime parimaid!

12.11.2019

Raplamaa 22. tervisedenduse  konverentsi teemaks oli töökoha ja tööealiste  tervisedendus. Konverentsil osales 155 inimest.

Tunnustati ka maakonna parimaid tervise ja turvalisuse edendajaid.
Raplamaa tervisesõbralik ja turvaline töökoht on Saarioinen OÜ.
Raplamaa tervise ja turvalisuse edendaja on Marko Matson.
Raplamaa tervisetegu on Laste 11. Mitmevõistlus (ATO Spordiklubi ja Tarmo Rahuoja).

Loe edasi