Uudised

Raplamaal toimus liikumisõpetuse ainekava koolitus

27.02.2024

Raplamaa Omavalitsuste Liit koostöös Rapla Maakonna Spordiliiduga korraldasid 26. veebruaril maakonna kehalise kasvatuse õpetajatele liikumisõpetuse ainekava koolituse. Koolitajaks oli Tartu Ülikooli liikumisõpetuse nooremteadur Hasso Paap.

Pildil: Koolitusel osalenud kehalise kasvatuse õpetajad

Foto: Anabell Kinkar

Loe edasi

Tänugalal „Raplamaa Tänab“ tunnustati maakonna silmapaistvamaid inimesi

23.02.2024

22. veebruaril toimus Märjamaa rahvamajas Raplamaa Omavalitsuste Liidu ja Eesti Kultuurkapitali Raplamaa ekspertgrupi pidulik tänugala „Raplamaa Tänab“, kus tunnustati maakonna silmapaistvamaid inimesi. Tänugalal anti üle Kultuurkapitali poolt 8 aastapreemiat, 2 elutööpreemiat ja Kultuuripärl. Raplamaa Omavalitsuste Liidu poolt anti üle 4 tervise-, turvalisuse- ja sotsiaalvaldkonna tunnustust, 3 hõbedast vapimärki, kuldne vapimärk ja Rapla Redel.

Loe edasi

Kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) 2024 kevadvoor avanemas

21.02.2024

Kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) 2024. aasta kevadvoor on peagi avanemas. Konkreetne toetuste summa, mis läheb kevadvoorus Raplamaal väljajagamisele pannakse paika märtsikuu lõpus. Terve aasta peale on toetusvahendeid maakonnas 54 468 eurot.

Taotluste esitamine toimub 1. märtsist kuni 1. aprillini. Taotlemine lõppeb kell 16.30. Vooru täpsem ülevaade ja juhised on nii Raplamaa Omavalitsuste Liidu kodulehel kui ka sihtasutuse RAEK kodulehel.

Kevadvooru üleriigilised infopäevad toimuvad Zoom keskkonnas: teisipäeval, 5. märtsil kell 14.00-17.00 (eesti keeles) ja neljapäeval, 7. märtsil kell 11.00-12.30 (vene keeles).

Küsimuste korral pöördu aegsasti SA RAEK vabaühenduste konsultandi Teele Ojasalu (tel: 5569 1954) poole.

Loe edasi

Valminud on Raplamaa 2023. aasta turvalisuse ülevaade

16.02.2024

Võtame aasta alguses alati kokku turvalisuse võtmes eelneva aasta. Seekord oleme selle visualiseerinud olulisimate näitajatega – nii statistika kui ennetustegevustega.
Oli palju õnnetussurmasid – 6 liikluses hukkunut, 2 uppunut ja üks tulesurm, lisaks üks mõrv. On olnud paremaid aastaid. Küll aga kõik institutsioonid panustavad igapäevaselt, et elu muutuks turvalisemaks. Raportis on välja toodud lisaks põhilistele turvalisust tagavate asutuste statistikale ja tegevuste ülevaatele ka omavalitsuste  tegevused.


Raplamaa turvalisuse raport 2023

Loe edasi