Uudised

Tervisekonverentsil tunnustasime parimaid!

12.11.2019

Raplamaa 22. tervisedenduse  konverentsi teemaks oli töökoha ja tööealiste  tervisedendus. Konverentsil osales 155 inimest.

Tunnustati ka maakonna parimaid tervise ja turvalisuse edendajaid.
Raplamaa tervisesõbralik ja turvaline töökoht on Saarioinen OÜ.
Raplamaa tervise ja turvalisuse edendaja on Marko Matson.
Raplamaa tervisetegu on Laste 11. Mitmevõistlus (ATO Spordiklubi ja Tarmo Rahuoja).

Loe edasi

Tasuta bussisõit puuetega inimestele ja vähenenud töövõimega isikutele

08.11.2019

Alates 15. novembrist jõustub Maanteeameti peadirektori 07.11.2019 käskkiri nr 1-2/19/784, millega antakse Raplamaa avalikel maakonnabussiliinidel ja avalikel kaugbussiliinidel tasuta sõidu õigus kõigile keskmise ja raske puudega ning osalise töövõimega ja puuduva töövõimega isikutele, töövõimetuspensionäridele ning raske liikumispuudega ja sügava puudega isiku saatjale.

Esialgu kehtib tasuta sõidu õigus küll vaid 31. detsembrini, kuid juhul, kui riigieelarves kavandatakse raha selle jaoks ka järgmistel aastatel, siis pikendatakse tasuta sõidu õigust.

Loe edasi

Leedu haridusjuhid Raplamaal

05.11.2019

28. oktoobrist 30. oktoobrini oli Raplamaad külastamas 10-liikmeline haridusjuhtide delegatsioon meie Leedu sõpruspiirkonnast. Delegatsiooni koosseisu kuulusid eeskätt erinevate Raseiniai rajooni koolide direktorid. Viimati toimus selline külastus aastaid tagasi. Nüüd – peale vahepealset mõningast pausi – on suhted saanud taas uue hoo.

Loe edasi

Raplamaa 22. tervisedenduse konverents – TÖÖL JA ÕNNELIK?

07.10.2019

Registreerumine on lõppenud!

Konverents toimub 7. novembril 2019 kell 10-15 Rapla riigimajas, mess töökoha tervisedenduse ja tööealise elanikkonna tervise toetamiseks –  nii teenuste kui info kui erinevata toodete müümiseks/tutvustamiseks toimub terve maja ulatuses, peale lõunat töötoad erinevates seminariruumides läbi nelja korruse. Konverentsil osalemiseks tuleb eelnevalt registreeruda.

Konverentsi päevakava

Konverentsi plakat

Loe edasi

Rändav Kultuurikohvik 15. oktoobril Juuru Rahvamajas

07.10.2019

Raplamaa Omavalitsuste Liit ja Raplamaa kultuurinõukoda kutsuvad 15. oktoobril Juuru Rahvamajja osalema Rändava Kultuurikohviku üritusel  RAPLAMAA MÄLU 

Oma osalemisest palun teatada hiljemalt 12. oktoobriks. Registreerimine SIIN

Vestluse läbiviija Age Tekku. Külalisena teeb oma ettekande Sihtasutus Läänemaa Muuseumid juhataja Anton Pärn. 

Ootame osalejatest omapoolset ettemõtlemist, et olla valmis kaasa rääkima – kuidas on lood koduvallas pärandihoidmise, talletamise ja mälu kogumisega. Mis on Teie rõõmud, mured ja ootused.

Loe edasi

Tervise ja turvalisuse ideekonkurss “Mina suudan!”

23.09.2019

Siseministeerium soovib konkursiga innustada koolinoori mõtlema oma kogukonna probleemidele ja sellele, kuidas probleeme ise kodanikualgatuse korras lahendada.

Konkursi tingimused:

Kui sa oled 6.-12.klassi õpilane;
Märkad ja mõistad oma kodukoha probleemi;
Mõtled, kuidas seda lahendada saad;
Veenad oma konkursitööga, et Sinu lahenduskäik muudaks noorte elu paremaks.

Loe edasi

Algas konkurss „Põhja-Eesti parimad turismiarendajad 2019“

19.09.2019

Viit maakonda ühendava sihtasutuse Põhja-Eesti Turism nõukogu  kuulutas välja konkursi, et tunnustada avalikult Põhja-Eesti regioonis edukalt tegutsevaid turismiettevõtteid ja atraktiivseid projekte ning teadvustada turismivaldkonna olulisust piirkondliku majandusarengu seisukohast.

Loe edasi