Uudised

Raplamaad külastasid 32 riigi suursaadikud

09.10.2018

Reedel, 5. oktoobril 2018 külastasid Raplamaad 32 riigi suursaadikud Ameerika Ühendriikidest Hiinani. Diplomaatilise korpuse teabepäeva korraldasid Haridus- ja Teadusministeerium ja Raplamaa Omavalitsuste Liit, mille käigus keskenduti haridusinnovatsioonile üldhariduskoolides ja kutseharidusele, külastades Rapla Gümnaasiumit ja Kehtna Kutsehariduskeskust.

Loe edasi

Raplamaa Omavalitsuste Liit tunnustas maakonna aasta õpetajaid

09.10.2018

Raplamaa Omavalitsuste Liidu korraldamisel, koostöös Raplamaa Partnerluskoguga, toimus 4. oktoobril Rapla kultuurikeskuses Raplamaa Aasta Õpetaja 2018 vastuvõtt.

Vastuvõtule oli kutsutud õpetajad, kes olid esitatud tunnustusprogrammi „Eestimaa õpib ja tänab“ nominentideks, õpetajad, kelle õpilased olid ainevõistlustel tublisid kohti saavutanud,  maakonna lasteaedade ja koolide aasta õpetajad, lasteaedade ja koolide direktorid, maaelu valdkonda toetavad ja edendavad haridustöötajad, valdade haridusvaldkonna juhid ja vallavanemad.

„Eestimaa õpib ja tänab“ auhindade nominentideks oli Raplamaalt esitatuid kokku 40.

Loe edasi

Omavalitsuste päeva tähistati Märjamaa rahvamajas

03.10.2018

Omavalitsuste päeva tähistati tänavu esmakordselt riikliku tähtpäevana. Rapla maakonnas korraldas tähistamist Raplamaa Omavalitsuste Liit (ROL) ning see toimus esmaspäeval, 1. oktoobril Märjamaa rahvamajas. Ürituse käigus tunnustas ROL igast meie maakonna kohalikust omavalitsusest ühte vallavalitsuse töötajat, kes pälvis autasuks Raplamaa hõbedase rinnamärgi.

Loe edasi

Rapla maakonna tervise ja turvalisuse valdkonna tunnustamine

03.10.2018

Raplamaa Omavalitsuste Liit kuulutab välja konkursi Rapla maakonna tervise ja turvalisuse valdkonna auhindade väljaandmiseks.

Tervise ja turvalisuse auhindadega autasustatakse üksikisikut või kollektiivi, kes on
– märkimisväärselt kaasa aidanud Raplamaal rahvatervise ja turvalisuse valdkonna edendamisele, panustanud arendamisele ja oma tegevusega väärtustanud inimeste heaolu kogukonnas;
– ja/või kujundanud ja väärtustanud tervisesõbralikku ja turvalist elukeskkonda maakonnas;
– ja/või algatanud ja ellu viinud silmapaistvaid valdkondlikke toetavaid tegevusi;
– ja/või pikaajaliselt ja tulemuslikult tegutsenud rahvatervise ja turvalisuse valdkonnas;
– ja/või algatanud ja arendanud valdkondadeülest koostööd kohalikul ja/või maakondlikul tasandil;
– ja/või panustanud tervist toetavasse füüsilisse ja psühhosotsiaalsesse keskkonda töökohal.

Loe edasi

Raplamaa omavalitsused tähistavad 1. oktoobril omavalitsuspäeva ja rahvusvahelist muusikapäeva

28.09.2018

Riigikogu võttis 29. mail 2018 vastu seaduse, millega 1. oktoober nimetati riikliku tähtpäevana omavalitsuspäevaks. Miks just 1. oktoober? Põhjused tulenevad kaugemast ja veidi lähemast ajaloost. 1. oktoobril 1866. aastal jõustus meie avaliku halduse esimene seadus – Makoggukonna Seadus Baltia-merre kubbermangudele. Ria-, Tallinna- ja Kura-male. Seega möödub 152 aastat ajast, kus eestlastel ja lätlastel tekkis üle sajandite võimalus hakata ise oma elu korraldama ja koos sellega looma oma avalikku haldussüsteemi.

Loe edasi

Riigihalduse minister Janek Mäggi külastas Raplamaad

20.09.2018

Riigihalduse minister Janek Mäggi külastab järgemööda kõiki Eesti maakondi. Eile, 18. septembril oli ta ringreisil Raplamaal, kus lisaks kohalike ettevõtetega tutvumisele leidis ta aega ka omavalitsuste esindajate murede kuulamiseks.

Loe edasi