Uudised

Kaks kolmandikku Eesti puukidest on nakkusekandjad

22.01.2021

Tervise Arengu Instituudi pressiteade, jaanuar 2021
Tervise Arengu Instituut (TAI) kaasas möödunud aastal elanikkonna teadust tegema, et koos inimeste abiga kaardistada Eesti puugiohtlikumad piirkonnad. Üle-eestilise puugiuuringu tulemustest selgus, et kõige rohkem esineb puukidega levitavatest nakkustest puukrikketsioosi tekitajaid, mida leiti rohkem kui kolmandikult uuritud puukidelt. Kõige nakkusohtlikumateks piirkondadeks osutusid Tartumaa, Harjumaa ja Valgamaa.

Loe edasi

Omavalitsused lähevad uuele aastale vastu heade väljavaadetega

04.01.2021

Koroonakriis tõi endaga kaasa teadmatuse ja ebakindluse tuleviku ees, seda eeskätt nii tervishoiusüsteemide võimekuse osas kui ka finantspoole pealt. Täna saame tõdeda, et  kohalikel omavalitsustel läheb siiski hästi ­– teenused toimivad, jätkuvad paljud planeeritud tegevused ja arendused. Samal ajal tegeletakse operatiivselt ja järjekindlalt kriisist tingitud väljakutsetega ning järgmisele aastale minnakse vastu heas finantsseisus.

Loe edasi

Muusikud Jüri Pootsman ja Valter Soosalu kutsuvad suitsetajaid liituma uuel aastal Sigarexitiga

04.01.2021

Tervise Arengu Instituudi pressiteade, 29. detsember 2020

Tervise Arengu Instituut (TAI) koostöös muusikute Jüri Pootsmani ja Valter Soosaluga kutsuvad suitsetajaid alustama uuest aastast tubaka- ja nikotiinivaba elu ja tegema Sigarexitit. Loobumiskampaania stardib 1. jaanuaril.

Väljakutsega liitunud muusikud Jüri Pootsman ja Valter Soosalu on tubakast ja nikotiinist loobujatega igal sammul kaasas, dokumenteerides terve jaanuari kuu jooksul isiklikke lugusid, edusamme ja keerulisi hetki Facebooki Sigarexiti grupis.

Loe edasi

Omavalitsuste liidul tuleb hakata arutama Raikküla kooli tulevikku

30.12.2020

Detsembris toimunud Raplamaa Omavalitsuste Liidu (ROL) täiskogu koosolekul peatuti põgusalt Raikküla kooli tulevikul. Seni on kooli pidaja olnud riik. Riikliku nägemuse kohaselt peaks selles rollis aga olema pigem omavalitsus või omavalitsuste liit. Ametlikke läbirääkimisi protsessi algatamiseks veel alustatud ei ole.

Loe edasi

Raplamaa Omavalitsuste Liit ootab tunnustamisettepanekuid kuni 22.01.2021

28.12.2020

Raplamaa Omavalitsuste Liit kutsub maakonna elanikke, asutusi ja organisatsioone üles esitama kandidaate, keda tunnustada Raplamaa kõrgeimate autasudega.

Rapla maakonna tippauhind RAPLA REDEL koos rahalise preemiaga ja Rapla maakonna kuldne vapimärk antakse inimesele, kellel on pikaajalisi silmapaistvaid teeneid maakonna arendamisel ja/või esindamisel kultuuri, spordi, hariduse, ettevõtluse või muus valdkonnas.

Rapla maakonna hõbedane vapimärk antakse inimesele, kes silmapaistva töö ja tegevusega on kaasa aidanud Rapla maakonna arengule, samuti muude saavutuste eest, mis on toonud au ja tunnustust maakonnale või isikutele, kes on silma paistnud mingi konkreetse, maakonna jaoks olulise saavutusega lühemal perioodil.

Loe edasi

Testostlemine Raplamaal

18.12.2020

Rapla maakonnas toimus testostlemine detsembri alguses maakonna 36-s müügikohas. Testostlemise korraldas Raplamaa Omavalitsuste Liit ja tegevus toimus uimastiennetusprogrammi vahenditest.  Testostlemise viisid läbi 2 18-aastast Rapla Gümnaasiumi noort – noormees ja neiu.

Loe edasi