Uudised

Kogukondliku turvalisuse 2020. aasta maakondlik toetusvoor

02.04.2020

Siseministeerium korraldab taaskord turvalisuse edendamiseks projektikonkursi. Toetusvooru läbiviijaks maakonnas on Raplamaa Omavalitsuste Liit.

Kogukondliku turvalisuse maakondlikus toetusvoorus toetatakse taotlusi, mis:
• suurendavad kogukonnaliikmete turvalisuse ja ohutuse alaseid teadmisi ja oskusi;
• vähendavad riskikäitumist;
• arendavad kogukonnaliikmete osalusel põhinevaid turvalisust ja ohutust tagavaid tegevusi ja teenuseid.

Täpsema info leiate siit https://rol.raplamaa.ee/tervis-ja-turvalisus/tegevus/projektid/

Loe edasi

Aasta Õpetaja konkurss ootab kandidaate

02.04.2020

Haridus- ja Teadusministeerium tunnustab sel aastal kaheksandat korda haridustöötajaid ja hariduse toetajaid. Auhinnad antakse välja 3. oktoobril Alexela Kontserdimajas toimuval Aasta Õpetaja galal „Eestimaa õpib ja tänab“.

Aasta Õpetaja 2020 kümne kategooria parimatele määrab Vabariigi Valitsus riikliku hariduspreemia suurusega 10 000 eurot ning lisaks kuni kolm riiklikku haridustöötaja elutööpreemiat suurusega 65 000 eurot. Väiksemate preemiatega tunnustatakse aasta hariduse sõbra ja haridusasutuse aasta teo laureaate. Kõik tunnustuse saajad on viimase kolme aasta jooksul silmapaistvalt aidanud kaasa õpilaste individuaalsele ja sotsiaalsele arengule ning nende panus väärib esiletõstmist ja jagamist.

Kandidaate saab esitada 26. aprillini kokku kolmeteistkümnes kategoorias.

Kandidaatide esitamine ja statuudid

Loe edasi

Liikumisuuringu läbiviimine Raplamaa kooliõpilaste seas

01.04.2020

Rapla maakonna rahvatervise valdkondlik prioriteet on aastatel 2019-2022 laste ülekaalulisus ja vähene liikumisaktiivsus. 2016. aastal läbi viidud Euroopa laste rasvumise seire (COSI uuring) I klassi laste seas näitas, et Raplamaal on 32 % lastest ülekaalulised või rasvunud, järeluuring toimus eelmisel aastal ja neid tulemusi me veel ei tea, kuid tänu ekraanide võidukäigule on tubasem tegevus üle maailma järjest rohkem levinud ning seda enam peame tähelepanu pöörama kehalisele liikumisele.

Loe edasi

Hariduse koostöövõrgustiku projekt lõppes. Tegevused aga alles algavad

31.03.2020

Raplamaa arengustrateegias lepiti kokku, et maakonna haridusasutuste koostöövõrgustiku loomine on üks olulisemaid tegevussuundi: „Eesmärk on luua maakonna haridusasutuste üks terviksüsteem, milles kõik koolid toimivad tihedas koostöövõrgustikus, eesmärgiga tagada kõigile õpilastele võimetekohane areng ja sujuv üleminek ühest haridusasutusest teise ja eelmiselt tasandilt järgmisele“.

Kas riigi-, valla- ja erakoolide, kohalike omavalitsuste ning ettevõtlusorganisatsioonide terviklik koostöövõrgustik tagab inimeste parema hakkamasaamise tööturul? Millised on haridusvaldkonna kõige olulisemad koostöövajadused, milline on hariduskorralduse ühistegevuse struktuur, et ühildada eri koolipidajate ja asutuste parim koostöövõimekus.

Loe edasi

Pöördumine Raplamaa inimeste poole

16.03.2020

Heiki Hepner, Raplamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees
Indrek Kullam, Rapla maakonna kriisikomisjoni esimees, Kehtna vallavanem

Eesti, nii nagu paljud maailma riigid, on välja kuulutanud eriolukorra, et võidelda koroonaviiruse Covid-19-ga. Vabariigi valitsus on välja kuulutanud eriolukorra ja kõik elanikud peavad täitma peaministri kui eriolukorra juhi poolt kehtestatud korraldusi.
Pärast eriolukorra väljakuulutamist on kogunenud maakonna ja valdade kriisikomisjonid, et koordineerida eriolukorraga seotud küsimuste lahendamist Rapla maakonnas ja valdades. Rapla maakonna kriisikomisjoni esimees on Kehtna vallavanem Indrek Kullam, konkreetsetes valdades vallavanem.

Loe edasi