Uudised

Raplamaa Omavalitsuste Liit ootab tunnustamisettepanekuid

09.12.2022

Raplamaa Omavalitsuste Liit kutsub maakonna elanikke, asutusi ja organisatsioone üles esitama kandidaate, keda tunnustada Raplamaa kõrgeimate autasudega.

Rapla maakonna tippauhind RAPLA REDEL koos rahalise preemiaga ja Rapla maakonna kuldne vapimärk antakse inimesele, kellel on pikaajalisi silmapaistvaid teeneid maakonna arendamisel ja/või esindamisel kultuuri, spordi, hariduse, ettevõtluse või muus valdkonnas.

Rapla maakonna hõbedane vapimärk antakse inimesele, kes silmapaistva töö ja tegevusega on kaasa aidanud Rapla maakonna arengule, samuti muude saavutuste eest, mis on toonud au ja tunnustust maakonnale või isikutele, kes on silma paistnud mingi konkreetse, maakonna jaoks olulise saavutusega lühemal perioodil.

Loe edasi

Riigihalduse minister Riina Solman kinnitas maakondade arengustrateegiate elluviimise toetuse 2023. aasta taotlusvooru suuruseks 7,12 miljonit eurot. Toetust saab hakata Riigi Tugiteenuste Keskusest taotlema alates detsembri keskpaigast.

08.12.2022

Rahandusministeeriumi pressiteade
8. detsember 2022

„Haldusreformiga anti omavalitsustele ülesandeks kavandada ja suunata omavahelises koostöös maakonna arengut. Selleks koostavad omavalitsused ühiselt maakonna arengustrateegiaid, mille tegevuskavade elluviimiseks eraldame omavalitsustele järgmiseks aastaks üle seitsme miljoni euro,“ ütles riigihalduse minister Riina Solman.

Loe edasi

TAI: 2020. aastal diagnoositi Eestis 8225 vähi esmasjuhtu

08.12.2022

Tervise Arengu Instituudi (TAI) hallatava vähiregistri andmetel diagnoositi 2020. aastal 8225 vähi esmasjuhtu, neist meestel 4190 ja naistel 4035. Meestel esines kõige sagedamini eesnäärme-, kopsu- ning käär- ja pärasoolevähki ja naistel rinnavähki, naha mittemelanoomi ning käär- ja pärasoolevähki.


Loe edasi

Raplamaa koguteose kolmanda raamatu müügikohad

14.11.2022

Ilmunud on Raplamaa koguteose kolmas raamat, mis kirjeldab Raplamaa inimeste olemise tausta – artiklid käsitlevad valdkondi, mis vähem või rohkem on kindlasti mõjutanud ka tänaste raplamaalaste keele ja meele kujunemist.

Raplamaa koguteose III osa I köide „Loodus, aeg, inimene“ on müügil Rapla keskraamatukogus (Lasteaia 5, Rapla), Rapla Turismiinfokeskuses (Viljandi mnt 4, Rapla), maakonnalehe Raplamaa Sõnumid toimetusest (Viljandi mnt 6, Rapla), Raplamaa Omavalitsuste Liidu kontoris (Tallinna mnt 12, Rapla) ja Märjamaa valla raamatukogus (Pärnu mnt 56, Märjamaa). Raamatu müügihind on 20 eurot.

Koguteos on saadaval ka raamatukauplustes Marta Raamat (Tallinna mnt 42, Rapla) ja Rapla Raamat (Tallinna mnt 4, Rappeli Keskus, Rapla).

Loe edasi

Kohaliku omaalgatuse programmi 2022 sügisvoorust sai toetuse 14 projekti

11.11.2022

11. novembril otsustas Raplamaa Omavalitsuste Liidu juhatus anda oma otsusega nr 59 täieliku või osalise toetuse 14 projektitaotlusele, mis esitati Kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) 2022. aasta Raplamaa sügisvooru. 5 projekti sai toetuse meetmest „Kogukonna areng“ ja 9 projekti – meetmest „Investeeringud ja kogukonnateenuste arendamine“.

Loe edasi

Tulemas on Raplamaa uimastiennetusnädal – 28.11.-02.12.2022

09.11.2022


Maakonna traditsiooniline uimastiennetusnädal keskendub sel aastal ühele suuremale probleemile – mokatubaka ja e-sigareti teemale. Esimene uimastiennetusnädal toimus aastal 2001 – novembri viimane nädal on seega olnud 22 aastat uimastiennetuse päralt. Nädal pakub tegevusi nii õpetajatele, noorsootöötajatele, õpilastele kui ka lapsevanematele.

Loe edasi