Rändav Kultuurikohvik 15. oktoobril Juuru Rahvamajas

Raplamaa Omavalitsuste Liit ja Raplamaa kultuurinõukoda kutsuvad 15. oktoobril Juuru Rahvamajja osalema Rändava Kultuurikohviku üritusel  RAPLAMAA MÄLU 

Oma osalemisest palun teatada hiljemalt 12. oktoobriks. Registreerimine SIIN

Vestluse läbiviija Age Tekku. Külalisena teeb oma ettekande Sihtasutus Läänemaa Muuseumid juhataja Anton Pärn. 

Ootame osalejatest omapoolset ettemõtlemist, et olla valmis kaasa rääkima – kuidas on lood koduvallas pärandihoidmise, talletamise ja mälu kogumisega. Mis on Teie rõõmud, mured ja ootused.

“Rändav Kultuurikohvik“ on kasvanud ideena välja kevadistest kultuuri kärajatest, kus muuhulgas oli laual ka teema just maakonna mäluasutuste kohta. Kuna sel hetkel jäi aja puudusel mäluteema käsitlemata, siis otsustasime just sellega alustada Rändava Kultuurikohviku hooaega.

Rändav Kultuurikohvik keskendub igal kokkusaamisel vaid ühele teemale. Saame huviliste ringiga läbi arutada erinevate osapoolte vaated, ning arutada, kas ja kuidas saaksime oma kultuurimaastikku paremaks ja rikkamaks muuta ja nii enda silmis kui ka väljaspool maakonda enam väärtustada. Seda tehes tuleb meil tahes-tahtmata tegeleda ka oma piirkonna pärandiga nii lähemast kui ka kaugemast minevikust.  Seda saame teha oma mitmekülgsete muuseumide abiga, kus on juba talletatud palju väärtuslikku ja kus töötavad pädevad inimesed.

Lähtume tänasest seisust, sest siit on hea edasi minna. Kuhu? Just see ongi meil vaja Raplamaa kogukonnana koos kokku leppida. Paneme kokku meie enda ootused, mida täpsemalt me vajame oma pärandiga suuremalt tegelemise vormiks.

 

Oleme valmis kuulama kõikide valdade seisukohti ning anname teie esindajale võimaluse 5 min jooksul tuua välja oma valla seisukohad seoses pärandi hoidmise ja edasikandmisega. Palun valmistage ette omapoolne seisukoht praeguse seisu muredest ja rõõmudest ning tuleviku visioonist. Palun andke ka kindlasti tagasisidet kas te olete valmis selliseks etteasteks.

Avatud kohvik, maksta saab sularahas.

Kohtumiseni kultuurikohvikus!