Selgusid Raplamaa parimad omavalitsustöötajad

Reedel, 4. oktoobril tunnustati Rapla kultuurikeskuses Raplamaa II omavalitsuste päeva puhul parimaid omavalitsustöötajaid. Avakõne pidas ROL-i juhatuse esimees Heiki Hepner, rääkides lähemalt omavalistuste ajaloost peale taasiseseisvumist.

Muusikaliste vahepaladega esinesid Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli õpilased.

Veel enne pidulikku hetke toimus kohaletulnud töötajatele Ruti Einpalu ettekanne “Mida on töös inimestega kasulik teada neuropsühholoogiast”. Loengu lõpus jagas Eipalu ka nippe stressiga toimetulekuks, mis on kasulikud kõigile. Kui füüsilist liikumist, mis stressihormooni kehast välja viib, teab sisuliselt igaüks, siis jääaugus karastamist teatakse ja harrastatakse vähem. Hea tulemuse annavad ka vaimsed tegevused, kuid palvetajate, tänulikkuse teraapia ja mindfulness-i harrastajate kõrval saavutavad parimaid tulemusi kalalkäigu harrastajad. Enesetunde teeb paremaks ka see, kui oma emotsioone osatakse nimetada. Kui muidu teatakse, et aju juhib keha, siis läbi keha saab ka oma aju mõtlemist muuta. Näiteks sirge seljaga istumine ja kätte laialiajamine annab peale signaali, et kõik on hästi.

Pidulikul hetke saabudes sõnas ROL-i arendusjuht Tavo Kikas, et iga omavalitsuse laureaadi valis ROL-i auhinamiskomisjon, kuhu kuulusid Katrin Velleste, Jüri Vallsalu, Maigi Linna, Meelis Mägi, Age Rebel, Laine Rokk ja Tõnis Tõnisson.

Rapla valla parimaks omavalistustöötajaks valiti sotsiaaltöö spetsialist Maarika Leenurm, kes on vallas tööl aastat 2003 ning keda  iseloomustatakse kui pühendunud ametniku, kes on orienteeritud lahenduste leidmisele. Leenurm on viisakas ja kannatlik, suheldes leiab igaühega ühise keele. Leenurm on uuele avatud, täpne ja tähelepanelik ametnik.

Märjamaa valla raamatupidaja Enna Ots on vallas töötanud 29 aastat, olles innovaatiline ja põhjalik. Oma tööd teeb ta suure pühendumisega, olles hinnatud ka audiitorite ja rahandus-ministeeriumi poolt. Otsa iseloomustamiseks on öeldud, et ta on hea abiline, sõbralik ja rõõmsameelne.

Kohila valla ametnik Piret Puun ei jää oma vallas töötatud aastatega teistele alla, olles vallas finantsnõunik 28 aastat. Oma valdkonnas, numbrite maailmas on ta nõudlik ja täpne. Samuti peetakse teda ausaks, õiglaseks, aktiivseks ja heatahtlikuks.

Kehtna valla maakorraldusspetsislist Ene Sulg on ametnik juba aastast 1992. Oma valdkonda tunneb ta sama põhjalikult nagu oma taskuid. Sulg on usaldusväärne, sõbralik ja rõõmsameelne. Aastal 2000 valiti ta ka aasta emaks.

Artikli autor: Helerin Väronen (Raplamaa Sõnumid)
Fotode autor: Siim Solman (Raplamaa Sõnumid)