MEESTE TERVISE UURING RAPLAS 11.-13. novembril 2020!

Mobiilne uuringubuss on Raplamaa Haigla juures 11.-13. novembril!

Uuringule oodatakse mehi vanuses 40 – 49. See on vanus, kus mehed arvavad ennast veel terved olevat, aga olulisemad terviseriskid on tegelikult juba küllalt hästi kaardistatavad.

Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliinik  pakub Eesti Haigekassa rahastusel tasuta ja saatekirjanõudeta terviseuuringute võimalust 40-49-aastastele ravikindlustust omavatele meestele, kes pole viimase aasta jooksul läbinud põhjalikke terviseuuringuid. Projekt toimub teadusuuringu põhimõttel eesmärgiga analüüsida eesti meeste terviseseisundit ja olulisemaid muudetavaid tervise riskitegureid.

REGISTREERU UURINGULE SIIN!   

Palun vali ainult ÜKS KELLAAEG kolme päeva jooksul!

Hommikul tulla tühja kõhuga ja kel päeva peale on aeg, siis enne uuringut ei tohi 3 tundi süüa!

Registreerimisel küsitakse ainult eesnime ja telefoni. Vali omale sobilik kuupäev ja kellaaeg.Kliinikum võtab seejärel ise Sinuga ühendust, küsib isikukoodi ja annab edasised instruktsioonid.

Pakett sisaldab järgmiseid uuringuid ja analüüse:

  1. Vereanalüüsid olulisemate mehespetsiifiliste kehaliste muutuste tuvastamiseks (meessuguhormoon testosteroon ja SHBG, kudedele kättesaadav testosteroon ja PSA test (eesnäärme tervise marker);
  2. Vereanalüüsid üldtervise riskide hindamiseks (kolesterool, trigütseriidid, glükohemoglobiin);
  3. Vereanalüüsid maksa seisundi hindamiseks (ALAT, GGT);
  4. Vererõhu mõõtmise;
  5. Kehaehituse süvaanalüüs, mis sisaldab ka kõhuõõnesisese rasvkoe hinnangut;
  6. Meestekliiniku üldtervise küsimustiku, mis võimaldab analüüsida mehe üld- ja mehespetsiifilise tervisega seotud kehalisi muutuseid ja ka olulisemaid eluviisiga seotud terviseriske.