Raplamaa tänugala veebiülekanne 18. veebruaril kl 19.00

Neljapäeval, 18.veebruaril algusega kell 19.00 saab veebiülekande kaudu osaleda Raplamaa Tänugalal.  Veebiülekande link avaneb SIIN.

Raplamaa tänugala RAPLAMAA TÄNAB 2021 toimub 18. veebruaril algusega kell 19.00 Rapla kultuurikeskuses. Kutsutud on ainult tunnustatavad ja kohalike omavalitsuste juhid. Koroonakriisi tõttu on tänugala lühikese kavaga, piiratud osalusega ja hajutatult suures saalis.

Raplamaa Omavalitsuste Liit tunnustab tänugalal Eestimaa õpib ja tänab 2020 Raplamaa nominente, antakse üle kolm Raplamaa Hõbedast Vapimärki ja maakonna tippauhind RAPLA REDEL koos Raplamaa Kuldse Vapimärgi ning rahalise preemiaga.

RAPLA REDEL on Rapla maakonna tippauhind, millega autasustatakse kodanikku, kellel on silmapaistvaid teeneid maakonna kultuuri-, spordi-, hariduse-, ettevõtluse või muus valdkonnas. Maakonna tippauhinda on välja antud alates 1998. aastast ja selle on pälvinud juba 23 tublit inimest. Alates 2013. aastast saab tippauhinna laureaat ka Rapla maakonna kuldse vapimärgi.

2021. aastal saab Rapla maakonna tippauhinna Rapla Redeli ja Rapla maakonna Kuldse Vapimärgi ettevõtja Tiina Valk

Tiina Valk on Kanada kontserni Lallemand Gruppi kuuluva Salutaguse Pärmitehas AS pikaaegne tegevjuht. 90-ndate alguses tegevust alustanud ettevõtte toodang on üle maailma tuntud. 2011. aastal laiendati tootmist looduslike taimekaitsevahendite valdkonnas ning ettevõtet tunnustati Raplamaa Äritegu 2011 tiitliga. Tänaseks on ettevõtte töötajaskond kahekordistunud, ulatudes 175 inimeseni. Käive on aastas 75 miljonit eurot. Salutaguse Pärmitehasest on saanud tipptasemel biotehnoloogia ettevõte, mis teeb igapäevast koostööd teadusasutustega. Ettevõte kavatseb jätkuvalt panustada innovatsiooni ja keskkonnahoidu. Tiina Valk on Raplamaa patrioot, kes osaleb kogukondlikes algatustes, võtab ettevõttes lahkesti külalisi vastu nii lähemalt kui kaugemalt, on avatud koostööle nii haridusasutuste, kohaliku omavalitsuse kui arenduskeskusega, toetab rahaliselt kohalikke ettevõtmisi.

Rapla Redeliga kaasneva rahalise preemia soovib Tiina Valk annetada sihtotstarbelisena Kohila koolituskeskusele pillimängu salvestamiseks vajaliku tehnika soetamiseks.

Tänavusel tänugalal tunnustatakse ka “Raplamaa õpib ja tänab” 2020 parimaid. Tunnustatavatega saab tutvuda siin.