Toimus teine Rapla ÄKK!

8. oktoobril toimus Raplamaal juba teist korda  haridustöötajatele suunatud ohutusõppus Rapla ÄKK. Osalejaid oli,  sarnaselt eelmisele aastale, 12 võistkonda. Neist üks külalisvõistkond Läänemaalt.  Eelmisel aastal olid külalised Jõgevamaalt, kus selle aasta augustis toimus esmakordselt Jõgeva ÄKK.  Rapla ÄKK on omakorda saanud eeskuju Pärnumaalt Kilingi-Nõmme ÖöMarult aastal 2019. Niimoodi hea praktika ja eeskuju levib.

Rapla ÄKK annab 4- liikmelistel koolimeeskondadel võimaluse end proovile panna ohtlikult realistlikes olukordades. Sel aastal olid uuteks teemadeks seksuaalväärkohtlemine ja muusikateraapia. Väga poppideks töötubadeks osutusid ka esmaabi ja  äkkrünnak koolis. Kiidusõnu said osalejatelt kõik töötoad ja situatsioonid. Parim tagasiside on see, et 100 % osalejatest on valmis soovitama Rapla ÄKKit ka oma kolleegidele! Päev oli tegelikult pikk – kell 13 hakkas ja kell 19 lõppes, liiatigi oli tegemist reedese päevaga, sest tavalisel päeval ei ole võimalik koolimaja õppuseks kasutada. Kell 7 õhtul aga väsinud nägusid Rapla Kesklinna Kooli auditooriumis ei näinud.

Rapla ÄKK koostööpartnerid olid sel aastal Päästeamet, Politsei- ja Piirivalveamet, Transpordiamet, Kaitseliit, Naiskodukaitse, Ohvriabi, Eesti Punase Risti Raplamaa Selts,  Verge Eesti, Sotsiaalkindlustusamet ja Ojaveere teraapiakeskus.

Rapla ÄKK on rahastatud maakonna turvalisuse ja elanikkonnakaitse programmi vahenditest.

.