Transpordiameti Rapla teenindusbüroo kolib ning suurendab enimkasutatava teenuse kättesaadavust

Alates 13. jaanuarist on avatud Transpordiameti Rapla teenindusbüroo Rapla Riigimajas, aadressil Tallinna mnt 14. Uues asukohas muutub ka senine töökorraldus ning enimkasutatavat teenust –  sõiduki registreerimiseelset kontrolli – saab nüüdsest eelregistreerimisega teha kõigil tööpäevadel.

„Rapla teenindusbüroo toimingutest moodustavad lõviosa ehk 80% sõiduki registreerimiseelne kontroll. Kuna registreerimiseelne kontroll on toiming, mida ei saa sooritada e-teeninduses, siis pakume  teenindusbüroos edaspidi registreerimiseelset kontrolli toiminguid kõigil viiel päeval eelbroneeringute alusel,“ ütles Transpordiameti põhja piirkonna juht Kersti Kustavus.  „Soovitame klientidel võimalusel kasutadagi registreerimiseelse kontrolli toimingute jaoks just teisipäeva, kolmapäeva ja reedet, sest siis on teenindajad keskendunud ainult nendele toimingutele ning teenindus selle tõttu kindlasti kiirem ja sujuvam.“ Registreerimiseelseid kontrolle  sõiduautodele teostatakse teenindusbüroo juures.  Veokite puhul toimub registreerimiseelne kontroll aadressil  Kastani 5.

Klientide kohapealse ooteaja vähendamiseks ning COVID-19 olukorda arvestades teenindatakse kolmel tööpäeval – teisipäeval, kolmapäeval ja reedel – kliente ainult eelneva ajabroneeringu alusel. Samuti vastavad klienditeenindajad neil päevadel klientide kirjalikele pöördumistele, kuid teenindussaali ilma eelneva broneeringuta sisseastumise võimalust neil päevadel ei ole. Eelbroneeringuid saab teha Transpordiameti kodulehel https://broneering.transpordiamet.ee/.

Esmaspäeval ja neljapäeval on Rapla teenindussaal avatud ning teha saab kõiki toiminguid – ka neid, mida eelbroneeringu alusel pakutakse ülejäänud päevadel. Muidugi saab klient ka esmaspäevaks ja neljapäevaks aega broneerida ning seda kõikide teenuste kasutamiseks.

Transpordiameti e-teeninduses saab vaadata enda juhtimisõigust tõendavate dokumentide andmeid ja teha nendega toiminguid. Lisaks saab vaadata nii maismaasõidukite andmeid, teha nendega omanikuvahetuse ja registri toiminguid. Viimati lisandusid e-teenindusse väikelaevade ja jettide andmed ja võimalus vormistada omanikuvahetus.

Alates 1. jaanuarist 2022 saavad juriidilised isikud liiklusregistrisse kantud sõidukite andmete muutmist taotleda üksnes Transpordiameti e-teeninduses. Taotluste esitamine e-teeninduses muudab toimingute tegemist kiiremaks, selgemaks ja turvalisemaks ning hoiab kokku taotlejate aega.

Transpordiameti Rapla teenindusbüroo töökorraldus alates 13.01.2022

Registreerimiseelne kontroll, sõiduki registreerimine  ning teooriaeksamid:

E-R, kell 9.00 – 17.00

E – R teenindamine ainult eelbroneeringute alusel

Aja broneerimine https://broneering.transpordiamet.ee/

 

 

Kõik muud teenused:

E ja N kell 9.00 – 17.00; lõuna kell 12.00 – 12.30

Teenindamine nii eelbroneeringute alusel kui ilma broneeringuta

Aja broneerimine https://broneering.transpordiamet.ee/

 

 

NB! Teenuseid (v.a registreerimiseelne kontroll ja teooriaeksam) saab kasutada ka e-teeninduses.