Ootame kooli- ja lasteaia toitlustuse tunnustamisele uusi lasteasutusi!

Rakendame Raplamaal neljandat aastat lasteasutuse toitlustamise tunnustamise süsteemi.

Tervise Arengu Instituudiga koostöös on tunnustusprotsess jõudsalt arenenud  – kõik vormid on uuendatud, tehtud lihtsamaks ja süsteemsemaks. Koolitoidu tunnustamist rakendatakse eelmisest aastast ka teistes maakondades. Perspektiivis on muuta meie poolt loodud mudel üleriigiliseks.

Raplamaal on tunnustuse pälvinud tänaseks 5 kooli – Kohila Gümnaasium, Märjamaa Gümnaasium, Alu Lasteaed-Algkool, Rapla Kesklinna Kool ja Hagudi Põhikool – ning lasteaedadest Kohila lasteaed Sipsik.  Ka sel aastal ootame koole ja lasteaedu seda võimalust kasutama – vaatama kõigepealt iseenda sisse ja siis koostöös ekspertidega leidma parimad lahendused. Tegevus päädib tunnustusplaadi saamisega.

Koolid ja lasteaiad, kes on valmis osalema Raplamaa  lasteasutuse toitlustuse tunnustamise protsessis, andke sellest teada 3. oktoobriks 2022.a. aadressil ylle.laasner@raplamaa.ee.

Eneseanalüüsi täidetud vormi ootame  15. novembriks. Vormid saadame peale registreerumist.

Peale eneseanalüüsi tegemist külastab komisjon lasteasutusi kohtudes kõikide osapooltega.  Komisjoni kuuluvad Anne Kersna Kehtna Kutsehariduskeskusest, Ellen Villig Terviseametist, Ülle Laasner Raplamaa Omavalitsute Liidust ning kohaliku omavalitsuse esindaja. Külastused toimuvad novembri teisel poolel. Peale külastusvisiiti koostame raporti lasteasutusele ja omavalitsusele.  Tunnustamistseremooniani jõuame reeglina alles uuel aastal.

Võtame protsessi igal aastal maksimaalselt 3-4  lasteasutust.