XIII noorte laulu- ja tantsupeo „Püha on maa“ Raplamaa rongkäigu kujunduse ideekonkurss

Tallinnas peetakse järgmisel aastal 30. juuni – 2. juuli XIII noorte laulu- ja tantsupidu, mis kannab nime „Püha on maa“. Iga laulu- ja tantsupeoga kaasneb rongkäik. Seekordne toimub 2. juulil ning kulgeb Vabaduse väljakult lauluväljakule. Rongkäik on lahutamatu tervikosa laulu- ja tantsupeost, mis lähtub sarnastest põhimõtetest ja väärtustest, mis laulu- ja tantsupidu.

Raplamaa laulu- ja tantsupeo komisjon kuulutab välja ideekonkursi leidmaks visuaali Raplamaa rongkäigule XIII noorte laulu- ja tantsupeol „Püha on maa“.  Ideekonkursi preemiafond on 500 eurot.

Ideekavandites ootame miskit, mis tutvustab Raplamaad, kuid samal ajal oleks seotud noorte laulu- ja tantsupeo juhtmõttega „Püha on maa“.

Nõuded rongkäigu visuaalile:

  • Tulemus peab olema kergest materjalist ja ilmastikukindel, mugav kanda ning kerge transportida.
  • Ideekavand peab sisaldama ideed või kujundust rongkäigu päise ja rongkäiku läbiva teema/kujundite kohta.
  • Rongkäigu kujunduselemendid peavad tooma esile paikkondlikku või kogukondlikku eripära, samas  soovitame  lähtuda  laulu- ja tantsupeo  kujunduskontseptsioonist.
  • Õhupallide, mootorsõidukite ja hobuste kasutamine rongkäigus ei ole lubatud.
  • Kujunduselemendi maksimaalne laius võib olla 3,0 m (Mere väravast peab läbi pääsema).
  • Kui teil on silmis kindel teostaja lahendustele, pange ka see kirja.

 

Täpsemalt peo ideest saate lugeda ja inspiratsiooni koguda XIII noorte laulu- ja tantsupeo kodulehelt – https://2023.laulupidu.ee/

Ideekavandeid saab saata 4. novembrini meilile rol@raplamaa.ee.

Ideekavandile lisada ideekavandi autori(te) nimi, telefoni number ja meiliaadress.

Täpsustavateks küsimusteks kontakteeruda XIII noorte laulu- ja tantsupeo Raplamaa kuraatori Triinu Ülemaantega – triinu.ylemaante@raplamaa.ee või +372 5903 3610

 

Iga idee loeb!