Mini-ÄKK ehk KEAT 15!

Raplamaal alustasime Kaitse end ja aita teist (KEAT)  koolituste ja laagritega kuuendatele klassidele 2008. aastal. Laagrid olid mitmed aastad 4-päevased, seejärel kolmesed, siis kahesed ja viimased aastad on olnud kohtumised ühepäevased.

Sel aastal tähistame KEATi sünnipäeva – tulemas on arvult juba XV laager. Juubeli puhul on laager sel korral üle mitme-setme aasta taaskord kahepäevane!

Kuna Eestis enam ei toimu KEAT projekti, siis oleme ristinud Raplamaa ürituse Mini-ÄKKiks. Haridustöötajate ÄKK on toimunud  juba 4 korda (sh üleriigiline) ja ka siin on tulemas juubeliüritus – seda küll alles sügisel.

Mini-ÄKK toimub 6.-7. juunil Laukataguse Puhkekeskuses Sihtrühmaks on 6. klassid. Meeskonnas on 8 last – 4 poissi ja 4 tüdrukut. Registreerunud on 17 võistkonda maakonna 13-st koolist.

Kaasa löövad kõik turvalisust tagavad  institutsioonid – politsei, pääste, Kaitseliit, Naiskodukaitse, Transpordiamet, Eesti Punane Rist, Sotsiaalkindlustusamet ja Keskkonnaamet. Teisel päeval on neli paralleeltöötuba – teemadeks E-sigaret, kriisiteemad ja rohelisem elukeskkond, mida korraldab Kohila Keskkonnahariduse Keskus.   Laagri lõpetab läbi aastate  laste lemmiktegevuseks kujunenud  pääste- ja politseiolümpia.

Mini-Äkk on  maakonna turvalisuse programmi üks tegevus. Laagrisse on osalemas  kokku ca 180 inimest.