Tänugalal “Raplamaa Tänab” anti üle tervise-, turvalisuse- ja sotsiaalvaldkonna tunnustused

22. veebruaril toimus Märjamaa rahvamajas Raplamaa Omavalitsuste Liidu ja Eesti Kultuurkapitali Raplamaa ekspertgrupi pidulik tänugala „Raplamaa Tänab“, kus tunnustati maakonna silmapaistvamaid inimesi. Tunnustustseremooniat alustati tervise-, turvalisuse- ja sotsiaalvaldkonna auhindade üleandmisega.

“Ta  on armastatud ja tuntud naistearst Raplamaal, esimese erapraxise looja, seksuaal- ja paariterapeut,  eeskõneleja nii seksuaal-, sõeluuringute kui ka vaktsineerimise teemadel. Ta on  märkimisväärselt panustanud Raplamaa rahva tervise hoidmisel ja arendamisel”.

Raplamaa tervise edendaja on Mare Pruks.

Pildil: Mare Pruks, foto: Taimo Tammik

“Ta on töötanud sotsiaalvaldkonnas 20 aastat. Kõik aastad on ta tegutsenud Hageri Hooldekodus, neist 10 aastat hooldusjuhina. Oma teadmisi ja headust jagab ta vajadusel lisaks kolleegidele ja  hoolealusetele ka kogukonnaga”.

Raplamaa sotsiaalvaldkonna auhinna pälvis Mariann Saar.

Pildil: Mariann Saar, foto: Taimo Tammik

“Nad on liitunud võimalike tervist edendavate liikumistega, mis omakorda loob head eeldused, et töötajad peavad  tervislikke eluviise väga oluliseks ning on ise eeskujuks lastele ja nende vanematele. 2023. aastal pälvis see kollektiiv vaimse tervise hoiu eest pronksmärgise.  Töötajate tervist toetatakse igakülgselt – nii erinevate hüvede võimaldamise kui ühistegevuste kui märkamise  ja tunnustamisega”.

Raplamaa tervisesõbraliku ja turvalise töökoha auhinna pälvis Alu Kool.

Pildil (vasakult): Virve Pärn, Karis Söönurm ja Kristiine Vahtramäe, foto: Taimo Tammik

“Nad juhtisid  kaheaastast projekti, mille eesmärk on  pakkuda noortega töötavatele spetsialistidele teadmisi ja oskusi, kuidas tõhusalt lahendada konflikte taastava õiguse põhimõtetel ja metoodikatel. Metoodikat on tutvustatud ka maakonnas laiemalt”.

Raplamaa terviseteo auhinna pälvis projekt „Taastava õiguse arendamine Rapla vallas“, Kristel Põhjala ja Piret Jaakbergi eestvedamisel.

Pildil: Kristel Põhjala ja Piret Jaakberg, foto: Taimo Tammik

 

Raplamaa Omavalitsuste Liit soovib tervise-, turvalisuse- ja sotsiaalvaldkonna tunnustuse saanud laureaatidele veelkord palju õnne!