Tänugalal “Raplamaa Tänab” anti üle Rapla maakonna tippauhinnad

22. veebruaril toimus Märjamaa rahvamajas Raplamaa Omavalitsuste Liidu ja Eesti Kultuurkapitali Raplamaa ekspertgrupi pidulik tänugala „Raplamaa Tänab“, kus tunnustati maakonna silmapaistvamaid inimesi. Tunnustustseremoonia lõpetati Rapla maakonna tippauhindade üle andmisega.

RAPLA REDEL on Rapla maakonna tippauhind, millega autasustatakse kodanikku, kellel on silmapaistvaid teeneid maakonna kultuuri-, spordi-, hariduse-, ettevõtluse või muus valdkonnas. Tippauhinna laureaadile omistatakse  Rapla maakonna kuldne vapimärk ja rahaline preemia.

“Ta on kauaaegne EELK Hageri Lambertuse koguduse õpetaja ja Lääne-Harju praost, kelle eestvedamisel on kogudus jõudsalt arenenud alates 1993. aastast. Tema rahulik juhtimisstiil, inimlik suhtumine ja võime oskuslikult lahendada probleeme on muutnud ta mitte ainult vaimulikuks liidriks, vaid ka kogukonna jaoks oluliseks toetuspunktiks. Lisaks vaimsetele kohustustele on ta olnud juhtrollis mitmete kultuuriliste ja sotsiaalsete algatuste elluviimisel, sealhulgas Hageri kiriku oreli taastamisel ja Hageri Hooldekodu rajamisel. Ta on mitmekülgne isiksus, kes on pühendunud ka kogukonna ja rahvakultuuri edendamisele”.

Raplamaa kuldse vapimärgi ja Rapla Redeli laureaat on Jüri Vallsalu.

Pildil: Jüri Vallsalu, foto: Taimo Tammik

Teenetemärk „Rapla maakonna hõbedane vapimärk“ antakse inimesele, kes pikaajalise silmapaistva töö ja tegevusega on kaasa aidanud Rapla maakonna arengule ning toonud maakonnale au ja tunnustust.

“Ta on 2009. aastal asutatud vabaühenduse Ettevõtlikud Naised Raplamaal asutajaliige ning 2019. aastal Raplas Naiste Ööde Filmifestivali NÖFF asutaja. Tema pikaajaline ettevõtlus- ja meeskonnajuhtimise kogemus on loonud Raplamaa ettevõtlusmaastikul omalaadse ning usaldusväärse kogukonna, toetades ja julgustades naisi ettevõtlusega alustamisel ning jätkamisel”.

Raplamaa hõbedase vapimärgi laureaat on Katrin Klaebo.

“Ta on elutöö teinud õpetajana, olles pühendunud üle neljakümne aasta emakeele, kirjanduse ja kultuuriloo õpetamisele ning tema eestvedamisel on kolmkümmend aastat Raplamaa Külade Liit tegutsenud. Tema kirglik tegevus on ulatunud ka kohaliku kultuuri ja kogukonna juhtimisse, kus ta on eestvedajana tähtsustanud oma koduküla kultuurilugu kui ka üleriigiliselt tuntud kultuuriinimeste pärandi jäädvustamist”.

Raplamaa hõbedase vapimärgi laureaat on Anne Kalf.

Pildil: Anne Kalf, foto: Taimo Tammik

“Ta on tippjuht, kes on tänaseks Eestis üks pikaajalisem ja tunnustatuim omavalitsusliidu juhte. Ta on hinnatud arvamusliider riigi tasandil ja aktiivne Eesti omavalitsuspoliitika kujundaja. Oma töös on ta seisnud tõhusalt nii maakonna tasakaalustatud arengu kui ka maakonna kohalike omavalitsuste silmapaistvalt tiheda koostöö eest”.

Raplamaa hõbedase vapimärgi laureaat on Silvi Ojamuru.

Pildil: Silvi Ojamuru, foto: Taimo Tammik

 

Raplamaa Omavalitsuste Liit soovib Rapla maakonna tippauhinna pälvinud laureaatidele veelkord palju õnne!