Raplas hakkab perearstiabi pakkuma ka Ennetuskliinik OÜ

Alates septembrist hakkab Raplas lisaks sealsele tervisekeskusele perearstiabiteenust osutama Ennetuskliinik OÜ, kelle teenindada jääb ligi 5300 patsienti.

Muudatus jõustub Tervisekassa läbi viidud avaliku konkursi tulemusel, millega otsiti Rapla kolme nimistu patsientide teenindamiseks ühte perearstiabi teenusepakkujat. Konkursil osales üks pakkuja – Ennetuskliinik OÜ. Pakkuja kvalifitseerus ja vastavalt hindamiskomisjoni otsusele valiti konkursi võitjaks.

Uus teenusepakkuja alustab Raplas tööd alates 1. septembrist. Lisaks pere- ja üldarstidele ning pereõdedele kuuluvad meeskonda ka füsioterapeut, ämmaemand, koduõde ja kliinilised assistendid. Uue teenuseosutaja juures saavad patsiendid kasutada ka mugavat Eelvisiidi teenus, mille kaudu saab oma tervisemurest perearstikeskusele teada anda 24/7.

Soovime Rapla patsientidele luua hästi toimiva ning patsiente toetava tervisekeskuse, mis tagab vajaliku ja professionaalse arstiabi, tervikliku teenuste valiku ning mugavad digilahendused,“ sõnas Ennetuskliinik OÜ juhatuse liige dr Karita Košeleva.

„Meil on hea meel, et avaliku konkursi kaudu leidsime Raplasse veel ühe perearstiabi teenuseosutaja, kelle abil saame tagada, et kõigile inimestele on kohapeal olemas arstid koos toetava meeskonnaga. Tervisekassa senine koostöö Ennetuskliinikuga on olnud väga hea ja meile pole laekunud ühtegi etteheidet nende senisele tööle. Meeskonnal on suur tahe patsiente aidata ja nad pakuvad kvaliteetset teenust,“ kinnitas Tervisekassa raviteenuste spetsialist Reelika Laht.

Küll aga kavatseb Tervisekassa regulaarselt monitoorida, kuidas Ennetuskliinik Raplas toime tuleb. Selleks küsitakse patsientidelt, sidusasutustelt ning meeskonnalt pidevalt tagasisidet.

„Patsientide kogemus ning tagasiside on Tervisekassale väga oluline. Selle saamiseks saadetakse kõigile nimistu patsientidele küsimustik, peamisel e-posti teel, aga eakamatele ka lihtkirjana,“ lisas Reelika Laht.

Kõik Rapla patsiendid, keda muudatus puudutab, saavad selle kohta vastava teate sõnumi, e-kirja või lihtkirja teel hiljemalt augustis. Selleks, et vajalik info jõuaks inimesteni, tuleb veenduda, et riigiportaalis eesti.ee on õiged kontaktandmed (telefoninumber ja e-posti aadress).

13. augustil toimub Raplas ka infotund, kus selgitatakse muudatusi teenuse korralduses ja tutvustatakse uue teenuseosutaja meeskonda ning teenuseid. Kõigil soovijatel on võimalus esitada küsimusi ning saada lisainfot. Kohtumisel osalevad lisaks teenuseosutajale ka Tervisekassa ja Rapla vallavalitsuse esindajad. Infotund toimub Rapla Kultuurikeskuses (Tallinna mnt 17a) kell 17.30-19.30.