Sotsiaalministeerium tutvustas sotsiaal- ja tervishoiuteenuste parema sidumise plaani
16.aprillil tutvustas Sotsiaalministeeriumi sotsiaal- ja tervisevaldkonna integratsiooni juht Anneli Taal Raplamaa omavalitsusjuhtidele ja valdkonnajuhtidele plaani, mille eesmärk on siduda senisest paremini sotsiaal- ja tervishoiuteenused. Üle Eesti otsitakse hetkel võimalusi, kuidas muuta need teenused sujuvamaks, inimestest lähtuvamaks ja kulutõhusamaks. Seda vajadust tingib eelkõige elanikkonna kiire vananemine ning kasvav tööjõupuudus ja kulud nii sotsiaal- kui ka tervishoiusektoris.
Ministeeriumi visioon näeb ette, et:
-
Igas maakonnas ehk Heaolupiirkonnas moodustatakse koostööstruktuur, kus riigi ja kohalike omavalitsuste esindajad kohtuvad regulaarselt Koostöökogus. Seal lepitakse kokku ühised eesmärgid ja koostöövaldkonnad ning jälgitakse nende elluviimist.
-
Heaolupiirkonna teenuseosutajad – nagu haiglad, perearstid, sotsiaalteenuste pakkujad ja hooldekodud – koonduvad formaalseks võrgustikuks, mida nimetatakse TERVIKuks. See aitab paremini korraldada koostööd ja tagada teenuste sidususe.
-
Igas piirkonnas töötavad kindlates kohtades Tervisejuhid, kes koordineerivad erinevate valdkondade vahelist koostööd ja toetavad keerulisemate juhtumite lahendamist.
Selle mudeli sihtrühmaks on inimesed, kellel on mitmeid kroonilisi haigusi ja sotsiaalseid probleeme, samuti erivajadustega inimesed ning vaimse tervise ja sõltuvusprobleemidega lapsed ja noored.
Raplamaa ümarlaual osalesid Raplamaa Haigla juhid, vallavanemad, volikogude sotsiaalkomisjonide liikmed, valdade sotsiaalvaldkonna juhid, perearstikeskuste esindajad, hooldekodude juhid ning hoolduskoordinatsiooni projekti meeskond.
Järgmine kohtumine toimub 12. juunil,kus pannakse paika maakonna edasised plaanid.