Maakonna laulu- ja tantsupidu “Rõõm elust endast”

Esimene etapp 2024. aasta Raplamaa laulu- ja tantspeo ettevalmistamisel on läbi saamas

Detsembri lõpuga lõpeb ka esimene osa Raplamaa laulu- ja tantspeo „Rõõm elust endast“ ettevalmistamisel. Pidu toimub 8. juunil 2024, aga kunstiline toimkond on juba möödunud suvest kõvasti tööd teinud ja valminud on peo kava, laulude-tantsude-pillilugude seaded. Lauluseadetega nägi vaeva Thea Paluoja, saateansambli seadetega Vahur Soonberg ning tantsuseadeid panid kokku Anne Paluoja ja Ulvi Mägi. Vahetekstid kavasse kirjutas Annelis Kõiv ja peo kujundusega tegeles Hege Runnel. Projekti peamine rahastaja oli Eesti Rahvakultuuri Keskus regionaalse kultuuritegevuse toetusmeetmest ning osaliselt ka Eesti Kultuurkapitali Raplamaa ekspertgrupp.

 

Projektijuhid toimetavad projekti ja selle eelarvega

30. novembril kogunesid maakonna laulu- ja tantsupeo 3 projektijuhti (Anne Ummalas, Age Rebel ja Age Tekku), et põhjalikult vaadata üle kogu projekti seis ja eelarve. Detsembri keskpaigaks  on vaja uude, spetsiaalselt maakonnapidude jaoks loodud taotlusvooru rahastustaotlus esitada ja selleks peab kõikide eelarveridade kohta olema korralikud hinnapakkumised. Praegu nõuavad veel suuremat tähelepanu peoplatsi lavade ja tribüünide  ning peopäeva prügimajanduse lahendused. Ka kunstiline toimkond toimetab kogu aeg vaikselt edasi, nii laulude-tantsude seadetega kui ka kava järjestusega.

Maakonna laulu- ja tantsupeo ettevalmistused

Raplamaa laulu- ja tantsupidu “Rõõm elust endast” toimub laupäeval, 8. juunil Raplas Tammemäel ning algab traditsioonilise rongkäiguga kell 16.00.

Raplamaa 2024. aasta laulu- ja tantsupeo  “Rõõm elust endast” logopäis.  Autor: Hege Runnel

Usin ja vilgas töö maakonna laulu- ja tantsupeoga käib. Oktoobrikuu lõpus toimus Raplamaa naisrahvatantsurühmade žanripäev Juuru rahvamajas. Korraldajateks olid Juuru ja Kuimetsa naisrühmad eesotsas rühmade juhendaja Ly Tommingaga. Päeva eesmärgiks oli mõlemal naisrühma liigil õppida selgeks üks 2024. a maakonna laulu- ja tantsupeo tants: N1 rühmadele õpetas oma tantsu „Läki kodo“ Siim Praats ja N2 rühmadele Ly Tommingas Tiivi Lepiku „Kahe küla polkat“. Kumbaski liigis osales 8 naisrühma. Päeva mahtus veel soojendustreening Siim Praatsi juhendamisel ja sukapaelade punumine Raplamaa Perenaiste Selts Pauliined õpetuse järgi.

Naistantsurümade žanripäev Juuru rahvamajas. Fotod: Anne Ummalas

 

Tutvustati Raplamaa laulu- ja tantsupeo 2024. aasta repertuaari “Rõõm elust endast”

Raplamaa 2024. aasta laulu- ja tantsupeo protsess on jõudnud sinnamaani, et osalejatele hakatakse tutvustama peo repertuaari. Oktoobri esimeses pooles lõppes peole registreerimine ja tänu sellele said peo korraldajad ülevaate, et kas ja kuipalju erinevates kollektiiviliikides osalejaid on. Nüüd on saadud teha lõplikud repertuaarivalikud ja 23. oktoobril kell 16.00 Rapla Kultuurikeskuse suures saalis tutvustati, millised lauludtantsud, lood-numbrid selle peo kavas olema saavad. Kuulama olid oodatud kõik kollektiivijuhid ja kontaktisikud, sest lisaks kõigele muule anti ülevaade peo korralduslikest nüanssidest. Tutvu esitatud ettekandega siin.

Raplamaa 2024. aasta laulu- ja tantsupeo  “Rõõm elust endast” logo.  Autor: Hege Runnel

 

Mida tähendab “Rõõm elust endast”? Loe, mida ütlevad selle kohta Eline Villig ja Hele Israel SIIT!!