Teenetemärgid

Teenetemärkide väljaandja

Vastavalt Raplamaa Omavalitsuste Liidu Täiskogu 15. detsembri 2017 otsusele nr 4 korraldavad maakonna teenetemärkide andmist maakonna kohaliku omavalitsuse üksused ühiselt läbi Raplamaa Omavalitsuste Liidu. Teenetemärkide väljaandmine toimub vastavalt statuudile. Teenetemärkide saajad valib iga-aastaselt Rapla maakonna auhindamiskomisjon.

Raplamaa kuldne vapimärk

Raplamaa kuldne vapimärk antakse isikule Rapla maakonna arengule oluliselt kaasa aidanud pikaajalise silmapaistva tegevuse ja isikliku eeskuju tunnustamiseks, samuti Rapla maakonnale au ja tuntust toonud saavutuste tunnustamiseks.

Raplamaa kuldse vapimärgi laureaadid

  1. Märk nr 001: Kalle Hamburg – teenekas põllumees, kartulikasvataja (märk üle antud 2013)
  2. Märk nr 002: Ehalill Halliste – kunstnik (märk üle antud 2014)
  3. Märk nr 003: Leili Kaas – sporditegelane (märk üle antud 2015)
  4. Märk nr 004: Piret Minn – kauaaegne edukas tootmisettevõtte Akzo Nobel Baltics AS (Sadolin) juht (märk üle antud 2016)
  5. Märk nr 005: Märt Riisenberg – teenekas põllumees ja põllumajandusettevõtte juht (märk üle antud 2017)
  6. Märk nr 006: Maiu Linnamägi – pikaaegne kultuuritöötaja, kooli- ja koorijuht (märk üle antud 2018)
  7. Märk nr 007: Tanel-Taavi Bulitko – Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu juht (märk üle antud 2019)

Raplamaa hõbedane vapimärk

Raplamaa hõbedane vapimärk antakse isikule Rapla maakonna arengule oluliselt kaasa aidanud tegevuse tunnustamiseks, samuti Rapla maakonnale au ja tuntust toonud saavutuse tunnustamiseks.

Raplamaa hõbedase vapimärgi laureaadid

  1. Märk nr 001: Toivo Ilves – teenekas kergejõustikutreener (märk üle antud 2013)
  2. Märk nr 002: Merja Winha-Järvinen – Rapla maakonna ja Soome Nurmijärvi valla koostöö edendaja (märk üle antud 2013)
  3. Märk nr 003: Ermi Littover – kunstnik (märk üle antud 2013)
  4. Märk nr 004: Tiit Petersoo (märk üle antud 2014)
  5. Märk nr 005: Einvald Nõulik (märk üle antud 2014)
  6. Märk nr 006: Eero Plamus – kauaaegne omavalitsustegelane (märk üle antud 2014)
  7. Märk nr 007: Õie Orulaid – sporditegelane (märk üle antud 2015)
  8. Märk nr 008: Raivo Heinaru – sporditegelane (märk üle antud 2015)
  9. Märk nr 009: Aivar Arak – rahvamuusik, külaelu edendaja ja haridustegelane (märk üle antud 2015)
  10. Märk nr 010: Margit Kuhi – õpetaja, muusik, kultuurikorraldaja (märk üle antud 2016)
  11. Märk nr 011: Rein Voorel – haridustegelane, kauaaegne Hagudi Põhikooli direktor (märk üle antud 2016)
  12. Märk nr 012: Mihkel Kukk – Rapla EELK Rapla Maarja Magdaleena koguduse õpetaja (märk üle antud 2016)
  13. Märk nr 013: Kimmo Behm – Rapla maakonna sõpruspiirkonna Nurmijärvi vallavanem (märk üle antud 2017)
  14. Märk nr 014: Arved Allemann – kauaaegne Kodila kooli direktor, pedagoog (märk üle antud 2017)
  15. Märk nr 015: Kadi Saks – võimlemistreener ja võimlemisgruppide juhendaja (märk üle antud 2017)
  16. Märk nr 016: Elari Hiis – kohaliku ja maakonna elu edendaja, aktiivne ja mitmekülgne vabatahtlik (märk üle antud 2018)
  17. Märk nr 017: Maret Saatus – audiitor, ettevõtja, raamatupidajate ja finantsistide mentor ja õpetaja (märk üle antud 2018)
  18. Märk nr 018: Ulvi Mägi – aktiivne spordielu edendaja, võimlemispidude eestvedaja (märk üle antud 2018)
  19. Märk nr 019: Jaak Karp – Rapla Korvpallikooli ülesehitaja ja tegevjuht (märk üle antud 2019)
  20. Märk nr 020: Villu Karu – pikaaegne Märjamaa omavalitsusjuht (märk üle antud 2019)
  21. Märk nr 021: Laine Rokk – kauaaegne koolispordi eestvedaja (märk üle antud 2019)